رمان هایی که حتما باید بخوانید ( معرفی 20 رمان برتر تاریخ ادبیات )

رمان هایی که حتما باید بخوانید چه کتاب‌هایی هستند؟ در این محتوا، مجموعه‌ای جامع از خواندنی‌ترین رمان‌های ادبیات را گردآوردیم. لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

معرفی 20 رمان برتر تاریخ ادبیات

حتما شما هم این را تجربه کرده‌اید: در رنجی از دنیای واقعی گیر افتاده‌اید و دلتان می‌خواهد برای مدتی از این زمان و مکان دور شوید. در این مواقع دشوار، رمان‌ها انتخاب افراد کتابخوان هستند. هر رمان، دنیای جدیدی را به روی شما می‌گشاید و سبب می‌شود مدتی با آسایش در جهان خیال قدم بزنید. جهان خیال حتی گاهی می‌تواند شما را به گریه بیاندازد. اما این رنجی نیابتی است. احساس همدلی با شخصیت‌هایی که مانند شما روزهای خوب و بدی را سپری می‌کنند، توان بازگشت قوی‌تر را به دنیای واقعی برای‌تان فراهم می‌کند.

در این محتوا سعی کردیم 20 رمان برتر تاریخ ادبیات را با نگاهی به سایت بوک باب به شما همراهان عزیز چاپ 724 معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 1. صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز

این رمان بر خانواده بویندیا متمرکز است که شهر خیالی ماکوندو را تاسیس کردند. صد سال تنهایی موضوعات عشق، از دست دادن، خانواده و ماهیت چرخه‌ای تاریخ را بررسی می‌کند. داستان پر از ریالیسم جادویی است و تجارب خانواده از جمله جنگ داخلی، ازدواج، تولد و مرگ را روایت می‌کند. این کتاب به دلیل سبک روایت و کاوش در تنهایی، سرنوشت و اجتناب ناپذیری تکرار در تاریخ شهرت دارد.

 1. اولیس اثر جیمز جویس

داستان این رمان در دوبلین اتفاق می‌افتد و یک روز از زندگی لیوپولد بلوم، یک فروشنده تبلیغاتی را دنبال می‌کند. این روایت که به شدت تحت تاثیر ادیسه هومر است، به موضوعات هویت، قهرمانی و پیچیدگی‌های زندگی روزمره می‌پردازد. کتاب اولیس به دلیل ساختار پیچیده‌اش مطالعه را به روندی چالش‌انگیز اما ارزشمند تبدیل می‌کند.

 1. گتسبی بزرگ اثر اسکات فریتزجرالد

یکی از رمان هایی که حتما باید بخوانید گتسبی بزرگ است. این رمان زندگی یک میلیونر جوان و مرموز، سبک زندگی عجیب و عشق وسواس‌گون او به یک بازیگر سابق را دنبال می‌کند. با پیش‌روی داستان، رازهای تاریک او فاش می‌شود. این روایت نقدی است بر لذت‌جویی افراطی و زوال اخلاقی دوران که به پیامدهای غم‌انگیزی می‌انجامد.

 1. دن کیشوت اثر میگل د سروانتس

این رمان کلاسیک ماجرای مردی را دنبال می‌کند که با مطالعه افراطی رمان‌های عاشقانه دیوانه می‌شود. او تصمیم می‌گیرد به شوالیه‌ای بدل شود و با نام دن کیشوت برای اصلاح خطاها جهان را بپیماید. این کتاب نقد لایه‌ای غنی از ادبیات عامه‌پسند آن زمان و کاوشی عمیق در واقعیت و توهم، جنون و سلامت عقل است.

معرفی 20 رمان برتر تاریخ ادبیات
معرفی 20 رمان برتر تاریخ ادبیات
 1. جنایت و مکافات اثر فیودور داستایوفسکی

یک جوان تنگدست و دانشجوی سابق در سن پترزبورگ نقشه‌ای برای کشتن یک گروفروش بی‌وجدان می‌کشد تا ثروتش را بین نیازمندان تقسیم کند. با این حال، پس از انجام این کار، دچار احساس گناه و پارانویا می‌شود. این احساسات جنگی روانی را درون او خلق می‌کند. در کنار این تعارضات درونی، او روابط پیچیده‌ای با شخصیت‌های مختلف از جمله یک فاحشه با فضیلت، خواهرش و یک کارآگاه بی‌عاطفه دارد. این روایت به بررسی مضامین اخلاقی، رستگاری و اثرات روانی جرم می‌پردازد.

 1. موبی دیک اثر هرمان ملویل

این رمان روایت تلاش وسواس‌گون کاپیتانی انتقام‌جو برای شکار نهنگ غول پیکری است که پای او را گاز گرفته. تعقیب بی‌امان از سوی کاپیتان، علیرغم هشدارها و نگرانی‌های خدمه‌اش، کشتی را به سفری خطرناک در میان دریاها سوق می‌دهد. داستان کاوشی پیچیده از خیر و شر، وسواس و ماهیت واقعیت است که مملو از توصیف‌های غنی از صید نهنگ و دریا است.

 1. کمدی الهی اثر دانته آلیگری

در این کتاب، قهرمان داستان سفری خارق‌العاده را در جهنم (دوزخ)، برزخ و بهشت آغاز می‌کند. او با هدایت شاعر رومی ویرژیل و معشوقش بیاتریس، در هر قلمرو با شخصیت‌های مختلف تاریخی و اساطیری روبرو می‌شود و شاهد پیامدهای ابدی گناهان و فضایل زمینی است. این سفر به عنوان تمثیلی برای پیشرفت روح به سوی خدا عمل می‌کند و بینش عمیقی را در مورد ماهیت خیر و شر، اراده آزاد و عدالت الهی ارایه می‌دهد.

 1. بیگانه اثر آلبر کامو

بیگانه یکی از رمان هایی که حتما باید بخوانید است. این کتاب داستان مردی را دنبال می‌کند که پس از مرگ مادرش، در روال بی‌تفاوتی و جدایی عاطفی قرار می‌گیرد. مدتی بعد به انجام یک عمل خشونت‌آمیز در ساحل دست می‌زند. محاکمه او بیشتر در مورد ناتوانی وی در انطباق با هنجارها و انتظارات اجتماعی است. این اثر به خوبی مضامین اگزیستانسیالیسم و شرایط انسانی را بررسی می‌کند.

 1. آرزوهای بزرگ اثر چارلز دیکنز

پسر جوان یتیمی که با خواهر بی‌رحم و شوهر مهربانش زندگی می‌کند، با یک محکوم فراری مواجه می‌شود که زندگی او را تغییر می‌دهد. بعد از مدتی او تحت حمایت زنی ثروتمند اما گوشه نشین قرار می‌گیرد و عاشق دختر خوانده‌اش می‌شود. آرزوهای بزرگ یکی از پرفروش‌ترین آثار دیکنز است.

رمان هایی که حتما باید بخوانید
رمان هایی که حتما باید بخوانید
 1. به سوی فانوس دریایی اثر ویرجینیا وولف

این رمان اثری پیشرو در ادبیات مدرن است که تجربیات خانواده رمزی را در خانه تابستانی آنها در جزیره اسکای روایت می‌کند. این داستان به سه بخش تقسیم می‌شود که به یک روز از زندگی خانواده، توصیف خانه در دوران غیبت و بازگشت آنها پس از ده سال می‌پردازد. این کتاب به دلیل کاوش در موضوعاتی مانند گذر زمان، ماهیت هنر و تجربه زنانه مشهور است.

 1. بچه های نیمه شب اثر سلمان رشدی

این رمان داستان سلیم سینایی را روایت می‌کند که دقیقا در لحظه کسب استقلال هند به دنیا آمد. در نتیجه، او با سایر کودکانی که در همان زمان متولد می‌شوند، ارتباط عرفانی مشترکی دارد. همگی آنها دارای توانایی‌های جادویی و منحصر به فرد هستند. با بزرگ شدن سلیم، زندگی او بازتاب‌دهنده تغییرات سیاسی و فرهنگی است که در کشورش اتفاق می‌افتد، از تجزیه هند و پاکستان تا جنگ استقلال بنگلادش. این داستان ترکیبی از روایت‌های تاریخی و ریالیسم جادویی است که مضامین هویت، سرنوشت و قدرت داستان‌سرایی را بررسی می‌کند.

 1. جین ایر اثر شارلوت برونته

این رمان زندگی جین ایر ( رمان هایی که حتما باید بخوانید ) دختر یتیمی را دنبال می‌کند که مورد بدرفتاری بستگانش قرار می‌گیرد. وقتی جین بزرگ می‌شود، در تالار تورنفیلد به عنوان یک معلم خصوصی استخدام شده و در آنجا عاشق آقای روچستر مرموز و متفکر می‌شود. با این حال، او به زودی از یک راز تاریک در گذشته وی مطلع می‌شود که آینده مشترک آنها را تهدید می‌کند. داستان کاوش عمیقی از خودیابی یک زن، مبارزه او در راه استقلال و عشق در یک جامعه سفت و سخت ویکتوریایی است.

 1. مرد نامریی اثر رالف الیسون

این رمان کاوشی تکان‌دهنده از سفر یک مرد جوان آفریقایی-آمریکایی در زندگی است. جایی که با مسایل نژاد، هویت و فردیت در آمریکای اواسط قرن بیستم دست و پنجه نرم می‌کند. قهرمان داستان به دلیل نژادش خود را از نظر اجتماعی نامریی می‌داند. این روایت تجربیات او را از جنوب تا شمال، از دانشجویی تا کارگری و مشارکت او در یک سازمان سیاسی دنبال می‌کند. مرد نامریی نقدی عمیق از هنجارهای اجتماعی و تعصبات نژادی است.

 1. کوه جادویی اثر توماس مان

در این رمان، جوان قهرمان داستان به دیدار پسر عموی خود در یک آسایشگاه سل در کوه‌های آلپ می‌رود. او که قصد دارد تنها چند هفته بماند، در نهایت هفت سال مقیم آنجا و خود بیمار می‌شود. این کتاب به بررسی تجربیات و روابط او با سایر بیماران و کارکنان می‌پردازد و بحث‌های فلسفی را در مورد زندگی، زمان و ماهیت بیماری مطرح می‌کند.

 1. محاکمه اثر فرانتس کافکا

این کتاب پیرامون زندگی یک کارمند بانک می‌چرخد. یک روز صبح ماموران او را از خواب بیدار و به دلیل جنایتی نامشخص بازداشت می‌کنند. وی تحت عذاب روانی یک روند قضایی عجیب و کابوس‌وار قرار می‌گیرد. داستان کافکا نقدی بر دیوان‌سالاری است که مضامین گناه، بیگانگی و ناکارآمدی سیستم قضایی را بررسی می‌کند.

 1. استاد و مارگاریتا اثر میخاییل بولگاکف

استاد و مارگاریتا یکی از رمان هایی که حتما باید بخوانید است. رمان، روایتی پیچیده است که سه داستان متمایز و در عین حال در هم تنیده را به هم پیوند می‌زند. داستان اول شیطان و اطرافیانش را دنبال می‌کند که نخبگان ادبی شهر را ویران می‌کنند. بخش دوم، روایتی تاریخی درباره پونتیوس پیلاطس و نقش او در مصلوب شدن عیسی مسیح است. قسمت سوم، داستان عاشقانه‌ای است بین استاد و معشوق فداکارش. این رمان نقدی طنزآمیز از جامعه شوروی، به ویژه نهادهای ادبی و برخورد آن با هنرمندان است. همچنین موضوعات عشق، فداکاری و ماهیت خیر و شر را بررسی می‌کند.

 1. خانم دالووی اثر ویرجینیا وولف

این رمان یک روز از زندگی کلاریسا دالووی، زنی از طبقه بالای انگلستان را پس از جنگ جهانی اول روایت می‌کند. این در حالی است که او برای مهمانیی که در آن شب میزبانش است، آماده می‌شود. در طول روز، او با شخصیت‌های مختلفی از گذشته‌، از جمله یک خواستگار سابق و یک جانباز جنگ مواجه می‌شود. روایت در زمان به این سو و آن سو می‌پرد و مضامین بیماری روانی، اگزیستانسیالیسم و ماهیت زمان را بررسی می‌کند.

 1. فرانکشتاین اثر مری شلی

این رمان کلاسیک داستان دانشمند جوانی را روایت می‌کند که در یک آزمایش علمی غیرمتعارف، موجودی عجیب اما با احساس را خلق می‌کند. دانشمند که از آفریده‌ی خود وحشت‌زده شده، آن را رها می‌کند و این موجود را در پی انتقام می‌کشاند. این رمان مضامین جاه‌طلبی، مسیولیت، احساس گناه و پیامدهای احتمالی ایفای نقش خالق را بررسی می‌کند.

 1. بر باد رفته اثر مارگارت میچل

این رمان که در زمینه دوران جنگ داخلی و بازسازی آمریکا می‌گذرد، زندگی یک دختر زیبای جنوبی را دنبال می‌کند که به زیبایی‌اش مشهور است. زندگی او زمانی تغییر می‌کند که مجبور به ایجاد تغییرات شدید برای نجات از جنگ و عواقب آن می‌شود. داستان حول تلاش او برای حفظ مزرعه خانوادگی و زندگی عاشقانه پیچیده‌اش می‌چرخد.

 1. ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب اثر لوییس کارول

آخرین اثر در فهرست رمان هایی که حتما باید بخوانید ، داستان آشنای آلیس است. این رمان داستان دختر جوانی به نام آلیس را دنبال می‌کند که از یک سوراخ خرگوش به دنیایی خارق‌العاده پر از موجودات و تجارب عجیب می‌افتد. این کتاب به دلیل استفاده بازیگوشانه از زبان، منطق و کاوش در مرزهای واقعیت شهرت دارد.

درباره چاپ 724

معرفی کتاب اثر مرکب را خواندید. خبر خوب اینجاست که شما هم می‌توانید کتاب خود را چاپ کنید. چاپ ۷۲۴ با داشتن سامانه آنلاین و خودکار محاسبه هزینه چاپ کتاب با بالاترین سرعت و قیمت‌های به‌روز، خدمات نوین چاپ را به همکاران و مشتریان عزیز ارایه می‌دهد.

از دیگر خدمات چاپ ۷۲۴، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارسال رایگان و فوری کتاب چاپی شما درب منزل‌تان در هر نقطه‌ای از کشور که هستید
 • هدیه یک جلد رایگان از کتاب شما به پاس اعتمادتان به این مجموعه
 • انجام تمامی اقدامات مربوط به اخذ مجوزهای لازم برای انتشار کتاب شما
 • تضمین کیفیت و پیگیری متعهدانه برای جلب رضایت کامل شما

همین حالا مشخصات کتاب مورد نظر خود را در سامانه ۷۲۴ بارگذاری کرده و خودتان تفاوت قیمت ما را با سایر چاپخانه‌ها قضاوت کنید ????

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)